Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Tüp mide ameliyatları, bugünlerde en sık tercih edilen cerrahi operasyonlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı fiyatları, çokça merak edilmektedir. Revaçta olan bir mide küçültme operasyonu olan tüp mide ameliyatı önemli oranda başarı sağlanan bir cerrahi prosedürdür.

Laparoskopik ameliyat prosedürlerinin uygulandığı tüp mide ameliyatında midenin bir tüp şekline getirilmesi amaçlanır. Kapalı gerçekleşen bu cerrahi işlemde, midenin büyük bir bölümü kesilerek vücuttan çıkarılır. Bu sayede, küçülen ve ince uzun bir tüp haline gelen mide, daha az miktarda besin girişine izin verir. Bu da az besinle daha kısa sürede doygunluk hissinin oluşmasını sağlar. Bu operasyonun, yiyeceklerin mideye girişini azalttığı gibi besinlerin emilim miktarını da düşürdüğü bilinmektedir. Tüp mide ameliyatı fiyatı, yurt dışında yaklaşık olarak 15.000 dolar civarında olmaktadır. Obezite ile mücadelede önemli bir yol katedilmesini sağlayan bu cerrahi tedavi yöntemi başka maliyetleri de yanında getirmektedir. Tüp mide ameliyatı ile ilgili bütün maliyetleri ayrıntılı bir biçimde öğrenmek için iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

Tüp Mide Ameliyatı
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyat Prosedürleri

Laparoskopik tüp mide ameliyatı yaklaşık olarak 60-90 dakika arası sürmektedir. Bu cerrahi prosedürün gerçekleştirildiği süreç boyunca mideye ait giriş ve çıkış bölümlerine zarar verilmemesi sağlanır.Komplikasyonların minimal seviyede olması da az riskli bir ameliyat olmasına olanak vermektedir. 10 yıldan uzun bir süredir gerçekleştirilmekte olan tüp mide ameliyatları, obezite hastalığı olan çok sayıda insan için alternatif bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genellikle laparoskopik cerrahi yöntemi ile uygulanan tüp mide ameliyatında, çok büyük kesiler yapılmadan ameliyat gerçekleştirilir. Bu da kısa sürede günlük yaşantıya dönebilmeye olanak sağlar. Hastanın karın bölgesinde bir kaç kesi gerçekleştirilerek trokar aletleri vücut içine sokulur. Mide içini görüntülemeye olanak sağlayan cihaz ile cerrahi işlemleri yapmaya yarayan aletler, trokarları oluşturmaktadır. Trokarlar ile kolay çalışma imkanı yakalayabilmek adına cerrah, CO2 gazını karın içerisine verir. Yaratılan şişkinlik sayesinde çalışma alanı genişletilmiş olur. Midenin yüzde yirmilik kısmı kalacak şekilde diğer kısmı kesilerek alınır ve çıkarılır. Böylece küçük bir tüp haline getirilen mide daha az gıdanın alınmasını sağlar.

 

Mide Ameliyatı
Mide Ameliyatı

Kimler Tüp Mide Ameliyatı Olabilir?

Tüp mide ameliyatını kilo verme problemi olan çoğu kişi olabilir.

  • İkinci tip diyabet hastası olan kişilerde ve vücut metabolizması bozukluğu olan kişilerde, doktor onayı olmadan tüp mide ameliyatı yapılmamaktadır.
  • Boy ve kilo oranına göre hesaplanan vücut kitle endeksi değeri 35’ten fazla olan insanlarda uygulanabilmektedir. Bu kişiler obez olarak nitelendirilen sınıfa girmektedir.
  • Obeziteye bağlı yüksek tansiyon hastaları da tüp mide ameliyat olabilmektedir.
  • Fazla kilolar, obeziteye neden olmuyorsa estetik amaçla tüp mide ameliyatı gerçekleştirilmemektedir. Çünkü bu tür fazla kilo sorunlarında cerrahi prosedürler uygulanmadan kilo vermek mümkündür. Normal yollar ve diyetlerle kilo veremeyen obez kişilere tüp mide ameliyatı son çare olarak uygulanır.
  • Tüp mide ameliyatı olabilmek için en az 18 yaşında ve en fazla 65 yaşında olmak gerekmektedir.
  • Eğer 18 yaşından küçük bir bireyde, obeziteye bağlı olarak yüksek tansiyon ve ikinci tip şeker hastalığı mevcutsa doktorun kontrolüne ve onayına bağlı olarak tüp mide ameliyatı yapılabilir.

Tüp mide ameliyatı fiyatları, birçok insan için elde edecekleri kazanıma oranla çok düşük miktardadır. Hastalar, ameliyat öncesindeki toplam kilolarının yaklaşık olarak yüzde otuzunu ameliyat sonrasındaki 12 ay içerisinde vermektedir. Obezite sorunu olan insanlar için diğer başka kilo verme yöntemleri ile bu miktarda kilo vermek imkansızdır. Bu nedenle tüp mide ameliyatının maliyetleri, elde edilen başarının yanında çok düşük bir değere sahiptir. Farklı tüp mide ameliyatı ücretlerini öğrenmek için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Back to Top